Książkowe pomysły na prezenty świąteczne

Książkowe pomysły na prezenty świąteczne

Wszyscy pragniemy, aby nasze długo poszukiwane prezenty dla bliskich okazały się strzałem w dziesiątkę. Co jednak, jeśli obdarowywana osoba jest szczególnie wybredna, jedynymi mile widzianymi prezentami są książki, a Ty jesteś raczej nieobeznany w temacie? Spieszymy z pomocą! Sprawdź nasze pomysły na prezenty świąteczne DIY w postaci książek! Gwarantowany uśmiech na twarzy!

Najciekawsze książki na prezent świąteczny

  • “Moje ciało” E. Ratajkowski – pozycja doskonała dla kobiet, niezależnie od wieku, która uwrażliwia na kwestie związane z kobiecym ciałem, akceptacją samej siebie. Światowej sławy modelka porusza zagadnienia seksualizacji, uprzedmiotowienia i zyskania wolności w świecie modelingu, w którym rządzą niepodzielnie mężczyźni. 
  • “Dżentelmen w Moskwie” A. Towles – lektura dla osób, które cenią tradycję, a na historię zapatrują się z rozrzewnieniem. Hrabia Rostow zostaje dożywotnio zamknięty w hotelu Metropol za popełnienie wiersza w duchu rewolucyjnym. Jego cały świat drastycznie kurczy się, lecz będąc kowalem własnego losu, nie poddaje się, wychodząc na przeciw przeznaczeniu.
  • “Cudze słowa” W. Szostak – pozycja uwodzi cudowną, mglistą atmosferą krakowskich Plant, pośród których odnajdujemy małą, lokalną knajpkę prowadzoną przez tajemniczego Benedykta. Siedem osób z jego otoczenia stara się szczegółowo nakreślić portret bohatera, jednak każdy przedstawia zupełnie inną osobę. Zatem który z nich jest prawdziwy? 
  • “Tajemna historia” D. Tartt – historia rozgrywa się wokół grupy ekscentrycznych studentów filologii klasycznej, którzy badają granice człowieczeństwa. Doświadczenia ze środkami odurzającymi, własną seksualnością doprowadzają jednak do morderstwa. Czy konsekwencji tego czynu da się uniknąć? Czy na pewno ze zbrodnią połączona jest nierozerwalnie kara?
  • “Sapiens. Od zwierząt do bogów” Y. N.Harari – ludzkość przyzwyczajona jest od dawna do niepodzielnego panowania nad światem. Jednak Harari w swojej opowieści zmusza nas do spojrzenia z nowej perspektywy na dokonania człowieka, na kierunek, w którym ludzkość zmierza, wykazując konsekwencje, których nie sposób uniknąć, choć tak często zdajemy się ich nie zauważać. Pozycja prowokuje do pytań na temat przyszłości naszego gatunku, pomimo iż odpowiedzi na nie nie przedstawiają się nazbyt optymistycznie.